Naujiena - Edukacinis žaidimas vaikams "Mano Šeimos Medis"

Giminės medis ir giminystės terminai

 Sudariau naują giminės medį - labai originalų, giminystės terminais grįstą.

Pirmą kartą toks pageidavimas - kiekvieną asmenį įrašyti su atitinkamu giminingumo prierašu. Suprojektuotas mišrus (tėvo ir motinos) giminės medis, kurio pagrindas visų gentainių asmenvardžiai ir terminai - t. y. įvardijimo prierašai apie giminystės ryšį.

Pastaba: pateiktame pavyzdyje asmenvardžiai išvalyti, saugant konfidencialią informaciją.

Taip asmenų lentelėse atsirado gražūs lietuviški žodžiai, gal kam primiršti, šiandien retai vartojami, primenu:

prosenelės sesuo, prosenelės brolis, proproanūkis, svainis, dėdė, brolis, seserėčiapusseserė, brolėnas, moša, sutuoktinis, žentas, dieveris, krikštamotė, vaikaitis...

Kaip rašomi giminystės terminai ir ką jie reiškia?

Apie tai plačiau temoje: "Giminystės terminija".

Nuo schemos iki projekto

Pirmiausia gavau nuosekliai sudarytą schematinį giminės medžio piešinį. Jame atskirai į abi puses nuo kamieno išdėstyti motinos ir tėvo giminaičiai. Medžio viršūnėje šakų lają sudaro naujausia giminės karta - tai anūkai.

Kiekvienas asmuo įvardintas giminystės terminu.

Realizuojant šią įdėją - paruoštas giminės medžio projektas, kuriame giminės kartos išskirtos pereinamų spalvų lentelėmis.

Lentelėse teta Ona, pusseserė Nijolė, dėdė Romas, sesuo Joana, kaip jautru ir miela - toks asmeninis ryšys. Nemaniau, kad kada nors parašyta tema apie giminingumo laipsnius, įvardijant visus asmenis, bus įgyvendinta ir bus sukurtas toks giminės medis.

 Įdomu, kad viskas įmanoma, kad sudaromų medžių atlikimo įvairovė mane dar gali nustebinti.


1 komentaras

  • Sveiki, norėčiau sužinoti, kokio dydžio būtų gaminys, kai mano semeliai turi 13 vaikų- 2 mirę, be vaikų, kiti 11 turi po 2-4vaikus, jų vaikai taip pat turi po 2-3vaikus. Viso apie 150 žmonių…Dėkoju už atsakymą

    Kristina

Palikti komentarą

Prieš paskelbiant viešai, visi komentarai yra peržiūrimi.