Giminės susitikimai, suvažiavimai

Vasaros tema

…artėja giminės susitikimas. Manau, turėtume paruošti kokią nors programą. Gal kas gali pasidalinti savo patirtimi - dažnai užduodamas klausimas, kaip įdomiai organizuoti giminių suvažiavimą.

Šventėje paprastai dalyvauja kelių kartų žmonės, todėl nėra lengva apjungti visų interesus ir parinkti programą, tinkančią visiems giminaičiams. Sudėtinga jeigu giminė gausi, daug pusbrolių, pusseserių, tetų, dėdžių, jų antrųjų pusių, senolių ir jų mažų vaikaičių, reikia derinti nakvynės, maisto, kelionės ir poilsio klausimus.

Pasisekė, jeigu giminė išlaikė tėvoniją, ar bent vietovę, kurioje išlikę bendravimo tradicijos. Tėvų ir senelių išsaugotos sodybos, namai ir natūraliai susiklostę tarpusavio santykiai, be didelių pastangų atsigamina prisiminimai. Jeigu turite giminių su nuosava namų valda arba sodyba, dideliu sodu ar kiemu, jums pasisekė, jeigu jie sutinka priimti visą giminę. Kitais atvejais tenka ieškoti netoli gimtinės įsikūrusių kaimo turizmo sodybų su pavėsine, surasti poilsio vilą su tinkama sale renginiui. Gerai organizuotas renginys lemia būsimo susitikimo sėkmę, tačiau organizatoriai turėtų atlikti daugybę namų darbų.

Rekomenduojami parengiamieji darbai:

 1. Jeigu planuojate aplankyti giminės kapines, nuspręskite kas atsakingas už giminės kapų sutvarkymą.

 2. Jeigu planuojate mišias, sutarkite kas suderins laiką su parapijos, bažnyčios atstovais.

 3. Jeigu neturite - suraskite kas gali sudaryti ar sukurti giminės medį (ar būsimo medžio schemą). Toks simbolinis kūrinys galėtų būti suvažiavimo akcentu.

Svarbu pasiskirstyti visus darbus, neužversti rūpesčiais vienos šeimos.

 1. Kas atsakingas už renginio vietos įrengimą, puošimą.

 2. Kas atsakingas už kelionės maršrutą, lankomų vietų ir nakvynės planus.

 3. Kas atsakingas  už renginio vedimą, programą, pasisakymų eigą, dovanas.

 4. Kas atsakingas už fotosesijas. Svarbu suorganizuoti vietą ir laiką bendrai nuotraukai. Rekomenduotina sudaryti grupes pagal gimines ir pagal kartas, nes bendroje nuotraukoje sunku visus sutalpinti. Jeigu suvažiavime daugiau nei 100 žmonių geriau surinkti pagal vienos kartos eilę, taip nepažįstamieji lengviau visus identifikuos.

 5. Kas gali sukurti giminės medį, jeigu toks yra pradėtas - visada svarbu numatyti kaip atlikti pataisymus. Jeigu turite sudarytą medį, galima atspausdinti pakankamo dydžio plakatą, kurį galima eksponuoti susitikimo metu,. Gera mintis - po mažesnį (kurį kiekvienas galėtų įsirėminti), padovanoti šeimoms. Jeigu neturite savo giminės medžio, tai puiki galimybė pradėti piešti giminės schemą. Atskaitos tašku pasirinkti seniausius žinomus protėvius. Giminėms ir artimiesiems paaiškinti kaip pridėti savo šakos narius. Tokiu būdu galima susipažinti, susirasti jų atstovus gimines medyje, išsiaiškinti giminystės ryši. Piešiant kyla daug prisiminimu, aptariami šeimos nariai, jų būdo, charakterio savybės. Tai gera galimybė pokalbius įrašyti į diktofoną, ir vėliau perrašyti į giminės metraštį.

 6. Kas gali sukurti (jeigu reikia) giminės dainą, vėliavą, herbą, kitą firminę atributiką (giminės marškinėliai, juostelės, vėliavėlės). Galvojantiems apie giminės suvenyrus, rengiantiems ne vieną suvažiavimą, galima paruošti: suvenyrinių dovanėlių ar pakabukų su giminės atributika, suprojektuotų palinkėjimų knygelių (kuriose liks svarbūs autografai), lininių maišelių su gimtinės žolelių arbata ir susitikimo data.

 7. Galima sukurti pristatomąjį filmą apie seniausius gentainius, giminę, kraštą, kurio peržiūra suburs diskusijai.

 8. Kas pasirūpins garso vaizdo technika ir muzikiniu fonu, programa.

 9. Kas gali pradėti rinkti giminės istorijos medžiagąJeigu nėra sudaryta giminės foto knyga, planuojate giminės albumą, ar norite rašyti savo giminės istoriją, toks susitikimas gera proga pradėti rinkti medžiagą. Jeigu nėra surinkto giminės foto nuotraukų rinkinio, galima paprašyti atsivežti senų kiekvienos šeimos nuotraukų. Jeigu kažkas skenuos nuotraukas, gerai būtų paruošti dėžę, aplanką su pakuote kiekvienos šeimos archyvui, pažymint kas kieno ir aprašant kas jose užfiksuota ant atskiro popieriaus lapo). Pastaba: Nepalikti foto atspaudų, dokumentų saulėje ar stipriai apšviestoje vietoje!

 10. Kas atsakingas už dalyvių ir transporto priemonių žymėjimą. Jeigu yra giminių, kurie mažiau pažįstami, galima sukurti ženklinimo sistemą. Geriausia spalvos kodas (lipdukai, kaspinėliai), bet gali būti įvairūs prisegami ženklai su vardais (vaikai noriai prisijungia piešiant skirtingų lapų, vaisių, ar gėlių simbolius, kuriais pasipuoš atskiros giminių šakos). Toks žymėjimas padeda greičiau surasti ryšį, nepažįstamiems pradėti pokalbį. Smagu, kada kviečia klevo lapo giminę fotografuotis, arba skaičiuojama kokių lapų atžalų daugiausia, ar kokios spalvos gėlytės išaugo aukščiausiais, kokių vardų daugiausiai. Nereikia net žaidimų - išsirikiuoja visi Jonai ir aišku kurioje kartoje jų daugiausiai. Automobilių žymėjimas rekomenduojamas važiuojant kolona, priklijuotas žymeklis ant galinio stiklo padeda sekti maršrutą tiems asmenims, kurie mažiau žino vietovę, gimines.

Pamirškim nelaimes pamirškim vargus

Kiekvieną sutikim kaip svečią

Tegul mūs daina mūsų stalas dosnus

Sukvies visą giminę plačią.

Daina „Giminės“, autoriai:
muzika Tomas Leiburas, žodžiai Jonas Strielkūnas.

Rekomenduojama programa:

 1. Renginį galima pradėti mišiomis parapijos bažnyčioje, prasminga bendra malda už giminę, už šeimas, ir vaikus ir giminės ateitį.

 2. Būtų gražu aplankyti giminės kapines, pagerbti protėvių kapus žvakele, ar gėlėmis.

 3. Aplankyti giminės tėvoniją ar vietovę, kurioje visų giminaičių ištakos.

 4. Atvykimas į renginio vietą, vakarinio renginio programa:

 • Renginio akcentas - šventinė kalba, kuria gali pasakyti seniausias ar iškalbiausias giminės atstovas.

 • Prisistatymai: šeimų, giminės šakų atstovų, atvykusių svečių. Jeigu ne visi giminės pažįstami ir kai kurie vieni kitus matys pirmą kartą, tam geriausiai tinka vakaro dalis, kurios metu, kiekvienos šeimos atstovas pristato save ir savo šeimą. Pasidalijimas prisiminimais, svarbiausiais įvykiais, ypatingų giminei istorinių datų paminėjimai. Galima tai daryti su pertraukomis tarp fotosesijų, pasikeitimų dovanomis, kitų programos dalių.

 • Įteikimas giminės medžio kopijų, kitos atributikos. Būsimo giminės medžio plakato korektūros (viso renginio metu).

 • Gera galimybė susirinkusiems įsiamžinti, surengti giminių fotosesijas. Skirti vietą ir laiką bendrai nuotraukai.

 • Visiems išdalinti giminės mėgstamos dainos žodžius (ar pasiūlyti būsimą giminės himną) ir sudainuoti.

Patarimai, ko geriau nedaryti:

 1. Nepalikite svarbaus renginio savieigai, ekspromtui, tikrai gali būti daug nesusipratimų, kitą kartą niekas nenorės dalyvauti.

 2. Neverta organizuoti susitikimo vietos lyg turistinio žygio - prie vandens telkinio su palapinėmis, mažiau bus netikėtumų dėl prastų orų, renginį bus lengviau adaptuoti vyresniai kartai.

 3. Neverta organizuoti labai daug žaidimų, siurprizų ar dirbtinių programinių veiklų, neliks laiko bendravimui, dalinimuisi prisiminimais.

 4. Neplanuoti aplankyti daug vietų, nes išsisemsite, neliks laiko turiningai vakaronei.

 5. Abejotina išeitis - ieškoti vakaro vedančiojo, nes neliks laiko bendravimui, susipažinimui, pasikeitimui informacija, nebent tai ne pirmas suvažiavimas ir visi laukia naujovių.

 6. Vaišės neturėtų tapti svarbiausia vakaro dalimi, bet tai tik Jūsų sprendimas.

Nemanau, kad viskas, ką čia aprašiau, tiks jūsų giminės suvažiavimui, bet gal rasite sau tinkamų minčių ir pasinaudosite patarimais.
Tikiuosi, po renginio rasite laiko pasidalinti savo patirtimi.


3 komentarų

 • Ačiū,naudinga informacija

  Sofija
 • Labai vertiga informacija. Ačiū

  Raminta
 • Aš irgi planuoju daryti giminės suvažiavimą.

  Laura

Palikti komentarą

Prieš paskelbiant viešai, visi komentarai yra peržiūrimi.